Kui kass kaob ära

Kadunud kassi leidmisel on oluline aeg - tegutsege kiirelt ja ärge sattuge paanikasse!

  1. Kutsuge kassi nimepidi 15-30 minutit, käies läbi seda ala, kus kassi viimati nähti. Tehke tuttavaid hääli, näiteks klõbistage kahvlit vastu konservipurki või raputage kuivtoidu karpi.
  2. Jätke uks paokile, kui tuppa tagasi lähete.
  3. Andke naabritele teada, et teie kass on kadunud ja küsige, kas te võiksite ka nende piirkonnas ringi vaadata. Kui naabrite maja aknad on teie kodu poole, võiksid ka nemad silmad lahti hoida, et nad saaksid teid teavitada.
  4. Külastage kõiki naabreid (kutsuge appi nt lapsed ja teised naabrid), andke neile kassi kirjeldus, oma telefoninumber ja teavitage neid võimalikust leidmis- või teabetasust.
  5. Liikuge ringi piirkonnas, kui kassi viimati nähti. Küsige seal kandis ringi sõitvatelt ratturitelt või jalutajatelt, et oma otsingupiirkonda suurendada.
  6. Kassid, kes pole harjunud õues käima, võivad ehmatusest kuhugi põõsastikku peitu pugeda. Haiged või vigastatud kassid võivad samuti kuskil kõrvalises kohas peidus olla.
  7. Pange kohalikku ajalehte kuulutus kaduma läinud kassi kohta. Ning vaadake iga päev ka leitud loomade veergu.
  8. Koostage asjakohase teabega flaier. Lisage sinna kassi nimi ja kirjeldus. Kontaktandmetes peaks olema teie nimi, telefoninumber ja e-posti aadress. Võimaluse korral lisage ka kassi foto. Levitage fliaireid kõikjal, kus kassi viimati nähti ja ka kogu naabruskonnas, ning teavitage hoiupaikasid.
  9. Helistage kohalikesse lemmikloomaasutustesse. Kirjeldage neile oma kassi ja edastage kontaktandmed. Võiksite neid asutusi ka külastada, et kirjalikku teavet levitada.

Võtke ühendust organisatsioonidega

Paljud leitud kassid toimetatakse varjupaikadesse. Lemmiklooma leidmisel võivad abistada ka mitmed teised asutused. Teatud organisatsiooniga ühendust võtmisel kirjeldage järgmisi detaile: värvus, vanus, suurus, iseloom, kassi tunnused (rihm, märgis, mikrokiip, koht, kus kass kaduma läks) ja oma kontaktandmed.

Varjupaigad Eestis:

Loomade hoiupaik Tallinnas: www.loomadehoiupaik.ee
Pärnu varjupaik: www.parnu.varjupaik.ee
Tartu kodutute loomade varjupaik: www.loomadevarjupaik.ee
Viljandi kodutute loomade varjupaik: viljandi.varjupaik.ee
Haapsalu loomade varjupaik: www.haapsaluloom.ee
Virumaa kodutute loomade varjupaik: virumaa.varjupaik.ee
Rakvere koduloomade varjupaik: www.rakvereloomad.ee
Saaremaa lemmikloomade turvakodu. www.saareloomad.ee
Kasside turvakodu: www.kassideturvakodu.ee
Kassiabi: www.kassiabi.ee
Kassidele kodu otsimine: www.kassivari.ee
Eesti loomade vabatahtlikud: www.otsibkodu.ee
Varjupaik – kodutute koerte ja kasside suur portaal: www.pets.ee